Mateřské centrum MaMiNa

Jeden z mých týdnů s MaMiNou v uplynulém školním roce

Pondělí 16.4.
6.30 - dcera Verunka mě píchá do oka - standardní probuzení. Dopoledne sice nejdeme do mateřského centra MaMiNa (dále jen MC), ale dnes je první Malý zvídálek. Program je bez maminek, tak jsem v duchu s Jitkou a Zdeňkou, určitě to zvládají a děti je jistě neušlapaly. Před každodenním vařením oběda jedu na kole na ultrazvuk (dále jen UZ) bolavé ruky, po 10 min. jedu zase zpátky. Odpoledne, při nákupu barev na textil na zítřejší program, honím dítě po obchodě a pak vše odnáším do MC, kde probíhá výuka angličtiny. Zatím dobrý.

Úterý 17.4.
6.30 - dcera Verunka... V 9 hod. ji odvádím k babičce, dnes mám Miminkování, a to už pro ni není. Sedám na kolo, směr MC. S mírným dojetím volám „šéfové" Jitce a líčím jí, jak 11 maminek, včetně dvou těhotných pomocnic, klečí na zemi a obtiskují dětské nožičky na trička. Pak UZ, vyrobit oběd a ve čtyři s Verčou na CHKO - dnes je tam přednáška o broumovské přírodě, před pátou se omlouvám a utíkám s dcerou na cvičení, po šesté už mažeme za manželem na hřiště na trénink. Manžel mi kulhá v ústrety, snad to nebude nic vážného a pohlídá zítra dítě.

Středa 18.4.
6.30 - dcera ... V 8 hod. změna - jedu na UZ, strojím dítě. Dopoledne jsou v MC Cvrčci, běžně na ně nechodíme, cvičily jsme v úterý, ale když už jsem od rána rozhýbaná, tak proč ne. Po 2 hodinách s 12 maminkami a jejich dětmi, vařím oběd. Lituji manželův výron kotníku i sebe, protože mi ještě přibude venčení psa a hlídání doma se tímto ruší. Ve tři táhnu dítě na Deník na náměstí, dostává balónek, který vzápětí bouchá o nejbližší SPZ, ale to už za velikého pláče dorážíme do MC. Ještěže je dnes akce s hlídáním. Odkládám dítě a relaxuji při vaření zdravých dobrot z luštěnin. Doma si do noci připravuji program na čtvrteční Kapříky. Zraněný manžel mi pomáhá kreslit obrázky na pohádku - alespoň něco.

Čtvrtek 19.4.
6.30 - dcera ... Před 9 hod. běžíme do MC, jsem nervózní - jako vždy zbytečně, pohádka má úspěch, obrázky také, tentokrát kočíruji 14 maminek a 14 dětí. Během zapálené diskuse s Jitkou, zvládáme pěšky UZ, pak ukuchtit oběd. Odpoledne zaháním nutkání jít do MC na Babinec. Pohledem do diáře se ujišťuji, že dnes je Canisterapie a Babinec mám až za týden. Venčím dítě a psa, ošetřuji manžela.

Pátek 20.4.
6.30 - dcera ... V 8 hod. na kole na poslední UZ, v pátek obvykle jezdím do MC učit se němčinu, ale přesouvá se na pondělí, tak jen vařím. Odpoledne jdu s 3xM (Martinou, Májou a Míšou) na procházku. Dceru nechám ťapat na hřiště na sídlišti, Slunečnou na koně, na Cihelnu na žáby a na koně a domů. Ještě štěstí, že tento týden neroznáším letáky z MC.

Sobota 21.4.
6.30 - dcera ... Dnes vaří babička - díky, díky, díky. Pouze venčím vlkodlaky. Před třetí cupitáme do MC. Dnes je Canisterapie se zooterapií. Verča honí s ostatními dětmi tři ovce a dvě kozy po školní zahradě, což vykouzlí úsměv na tváři holčičky na vozíku, což zase vykouzlí úsměv na mé tváři, protože někdy stačí i tak málo. Pak ještě koupíme něco sladkého na manželův kotník a spěcháme na fotbal, ze kterého samozřejmě nemám nic, protože hlídám, aby se mi dítě nezahrabalo do pískoviště.

Neděle 22.4.
6.20 - dcera ... Dnes nejdu do MC! Čeká mě „jen" dcera, manžel, pes, oběd a nedělní fotbal. Ráno vzpomínám na celý týden. V nohách mám už tisíc mil, na kole půlku Tour de France, ale byl to úžasný týden strávený s rodinou a přáteli, plný jarního slunce, nových zážitků, spěchu, potu, smíchu a snad i dobře vykonané práce a to vše mě dokonale naplňuje, díky za to i tobě MaMiNo!

Pondělí 23.4.
6.30 dcera ...
Vaše maminka na plný úvazek
Káťa Hlávková

Výstava na stromech 2020

+

Tanečky 2020/2021

Zvídálek 2020/2021

+

Program MC 2020/2021

+

Znaková řeč pro miminka a batolata

+

Příměstské tábory s angličtinou 2020

+