Mateřské centrum MaMiNa

Jak se dělá z Kachny labuť aneb Proměny v MaMiNě 27.10.2007

1. fáze – domácí příprava- nejdůležitější je zařídit si hlídání ratolestí, nejméně měsíc (nejlépe dva) před plánovanou akcí, s manželem příliš nepočítáme, babičky to jistí. Týden předem připomínáme termín, dva dny před dnem D je třeba přidat na intenzitě, celé dopoledne dne D nemluvíme o ničem jiném.

2. fáze – vlasová – po pozdravení přítomného zkrášlovacího týmu a zástupu, čekajících na krásu, se uvelebíme na židli vlasové kouzelnice Ireny Rutarové, odbornice na slovo vzaté, dáme jí svou kštici v šanc a necháme jí česat, stříhat, fénovat, žehlit, lakovat a nevím, co ještě. Výsledek zaručen během chvilky.

3. fáze – vystrčíme drápky – dostaneme na výběr z nepřeberného množství pilníků, rašplí, nových tvarů nehtů, barev laků a jiných prostředků. Tuto složitou proceduru výběru nám usnadní nehtová vizážistka, profesionálka Pavlína Sulzbacherová, která také provede následnou instalaci. Pak máváme rukama – ne proto, abychom vyzkoušely, zdali se proměna v labuť již začíná uskutečňovat, nýbrž proto, že nám musí uschnout lak.

4. fáze – nová fasáda – skvělá kosmetička, také profesionálka - Jana Krejčová namíchá superbeton dle svého uvážení a poté odborně nahodí nové obličeje na naše ks..., tedy obličeje. Pak namíchá a nanese barvy, tmely a nátěrové hmoty. Pozor si dáme na mučící nástroj sloužící k natočení řas nebo brčálově zelené mazadlo, sloužící k nějakému účelu, bohužel nevím k jakému.

5. fáze – výměna peří – vybereme si jedny z mnoha nádherných společenských šatů, zapůjčených jejich majitelkou Janou Krejčovou. Samozřejmě dbáme na velikost, vzor i barvu, ale hlavně na doporučení vlastníka oděvů. Zhlédneme se v zrcadle a tváříme se velmi překvapeně, protože osobu, kterou v něm uvidíme nepoznáváme.(Asi někdo přespolní.) Přeměna v labuť je dokonána.

6. fáze– vyletí ptáček (novinka) – poté vezmeme svou novou podobu a vydáme se riskantní, poznávací cestou do ateliéru základní školy, kde už na nás čeká odborný tým nejmenovaných fotografů, kteří z nás udělají, alespoň na malou chvíli, modelky světového formátu. Ruku sem, nohu tam, dívat se normálně, nenormálně, vilně, mylně, hezky, česky, prostě jak si profesionál usmyslí. Tedy, jen tak mezi námi, po této zkušenosti bych fotomodelkou být nechtěla ani náhodou a naopak fotograf by mě vyhodil po pěti minutách, což mi také na akci nesčetněkrát hrozilo.

7.fáze – odlet do společnosti – tato část slouží většinou k tomu, aby vás obdivoval ještě někdo další než jen desítka stejně krásných labutí. Jedná se o zkoušku publika. K takovému účelu se nejčastěji používá přilehlá vinárna, hostinec lepší cenové kategorie nebo taneční parket. Labutě se kochají a užívají si obdivu, který začíná koktajícím číšníkem a končí nabídkami k sňatku. Přítomní pánové přestanou sledovat míru piva v půllitru, přítomné dámy odcházejí, neboť jsou tu již zbytečné. Prostě pohádka.

8. fáze – odmaskovaní –a tak jako se z princezny stane o půlnoci zase umouněná popelka, musí proběhnout i proměna z labutě zpátky na Kachnu. Odstranění všech podpůrných prostředků dá zabrat a výsledek je bohužel stálý a málokdy měnný.
Tak zase příště. Díky všem.
Vaše, už zase Kachna, Káťa Hlávková

Výstava na stromech 2020

+

Tanečky 2020/2021

Zvídálek 2020/2021

+

Program MC 2020/2021

+

Znaková řeč pro miminka a batolata

+

Příměstské tábory s angličtinou 2020

+