Mateřské centrum MaMiNa

Jak jsem lákala tatínky aneb Táta dneska frčí

Často jsem přemýšlela, jak moc náročné je připravit v MaMiNě nějakou větší akci. Pak přišla nabídka ze Sítě mateřských center, která společně s Ligou otevřených mužů vyhlásila kampaň Táta dneska frčí, pořádanou k 15. výročí vzniku mat. center. Jejím hlavním cílem bylo podpořit otce, aby se více zapojili do života a chodu centra. Řekla jsem si, že to zkusím a přihlásila jsem nás.

Největší starost mi dělalo špatné načasování – 16. červen. Bohužel pozdě a v průběhu příprav jsem začala objevovat další akce v našem městě. Můžu chtít po mužích, aby šli místo na sprint AMK trdlovat do mateřského centra?
Nakonec se přihlásilo deset rodin, tedy maminky je přihlásily, protože průběh akce měl být utajen. Já jsem tam samozřejmě byla nejen bez manžela - fotbalisty, ale také bez nemocné dcery. To víte, kovářova kobyla...
Po úvodním přivítání jsme tatínkům předvedly malou ukázku z našich programů, aby se na vlastní oči přesvědčili, že si jen tak nepovídáme u kafe, zatímco tam děti nezřízeně běhají, ale snažíme se jim smysluplně vyplnit dopoledne. Poté mamky s dětmi předaly tatínkům dárky, které jsme vyráběly. Trička s logem kampaně a obtisknutýma rukama dětí a také diplomy za zásluhy na poli otcovství.
Následoval blok soutěží. Rodiny stavěly komíny z různého materiálu, děti absolvovaly opičí dráhu. Pro dvě, zatím plazící se miminka, jsme měli závod „Lezec roku", venku děti soutěžily na odrážedlech a tříkolkách a speciální tatínkovská disciplína byla zatloukání hřebíku na rychlost „O největšího zatloukánka".
Vše běželo jako po másle, snad jediným problémem byla technická způsobilost použitých kladívek. Totiž, aby to neměli tátové tak lehké, připravila jsem jim dlouhé silné hřebíky a malá kladívečka. Měla jsem tušit, že se toho ujmou s velkou vervou, jsou to přece reprezentanti svých rodin. Samozřejmě, že jedno kladivo tento nápor nevydrželo. Myslíte si, že se kvůli tomu vzdali zatloukání ve dvojicích? Strhnout tak veškerou pozornost jen na sebe? V žádném případě. Raději se vždy jeden z nich vzdal nároku na výhru a při soutěžení zatloukal nejen hřebík, ale i kladivo. Ti muži!

Závěrem bych chtěla poděkovat maminkám za přípravu úžasně pestrého občerstvení a svým dvěma pomocníkům Míšovi a Simče. A hlavně děkuji tatínkům, že nám věnovali sobotní odpoledne a přišli se za námi podívat. Doufám, že se u nás dobře pobavili a rádi si na to vzpomenou. Snad jejich nová trička nebudou ležet na dně skříní, ale budou je hrdě nosit.
Už teď se těším na druhý ročník, protože táta frčí nejen dneska.
Káťa Hlávková

Výstava na stromech 2020

+

Tanečky 2020/2021

Zvídálek 2020/2021

+

Program MC 2020/2021

+

Znaková řeč pro miminka a batolata

+

Příměstské tábory s angličtinou 2020

+