Mateřské centrum MaMiNa

Výstava na stromech 2019

MC MaMiNa bude opět hostit výstavu fotografií Stanislava Komínka z nevládní neziskové organizace Fairtrade Česko a Slovensko v Bezděkových sadech.
Letos se v týdnu od 5. do 12. října 2019 koná pátý ročník celorepublikový výstavový happening na podporu důstojné práce zaměřený na podmínky pěstování kakaa v Pobřeží slonoviny (Côte d’Ivoire).
Přibližně 90% kakaa vypěstuje 4 a půl miliónu malopěstitelů. Jsou to drobní, nezávislí farmáři a farmářky s rodinnými políčky o velikosti 1 až 5 hektarů. Přes 60 % kakaa pochází ze západoafrických zemí Côte d’Ivoire a Ghany. Pěstitelé si zde vydělají průměrně necelý dolar na den (0,5 až 0,84 USD). Pěstitelé si nemohou dovolit námezdní dělníky a jsou nuceni využívat k práci děti. Cocoa Barometer z roku 2018 odhaduje, že jen v Côte d’Ivoire a Ghaně je nuceno pracovat 2,1 miliónu dětí na kakových plantážích. Nárůst a nízká cena produkce kakaa z Côte d’Ivoire je způsobena nejen otrockými podmínkami pěstitelů, ale také ničením životního prostředí. Od roku 1960 přišla země o 80 % svých deštných pralesů. Ty jsou nyní jen na 4 % území a mizí tak životní prostor pro vzácné hrošíky liberijské, slony pralesní nebo šimpanzy učenlivé. Kácení deštných pralesů také zrychluje dopady klimatických změn po celém světě.
Více informací o dané problematice najdete na www.vystavanastromech.cz. Nebuďte lhostejní k naší přírodě a přijďte se podívat a zamyslet nad naší konzumní společností.

Den otců v Pellyho parku

Piknik v Pellyho parku

Den maminek

Velikonoční stezka

+

Příměstský tábor s AJ

+

Jarní swap

+