Mateřské centrum MaMiNa

VÝSTAVA NA STROMECH

MC MaMiNa bude hostit výstavu fotografií o lidech vyrábějících naše boty.
Češi a Češky průměrně ročně utratí za své boty 3 000 Kč, a přitom většinou nevědí, kde a za jakých podmínek vznikly. Příležitost dozvědět se to, mají v týdnu od 6. – 13. října na výstavě fotografií v Bezděkových sadech. Díky snímkům Stanislava Komínka z organizace NaZemi mohou nahlédnout do prostředí továren i sweatshopů v indické Agře. Právě zde se vyrábí boty i pro český trh.
Výstava na stromech je happening na podporu odpovědné spotřeby a koná se v desítkách parků po celé České republice již čtvrtým rokem při příležitosti Světového dne důstojné práce. Ten se slaví 7. října. Minulé ročníky se věnovaly pěstování kávy, banánů nebo pracovním podmínkám v koželužnách. Před návštěvou výstavy doporučujeme shlédnout film „Ve stínu Taj Mahalu“, který je volně dostupný na youtube.
Vyvěšené fotografie na stromech můžete zahlédnout v Náchodě v parku u autobusového nádraží i v České Skalici v zahradě Vily Čerých. Více informací o dané problematice najdete na www.vystavanastromech.cz Nebuďte lhostejní k naší přírodě a přijďte se podívat a zamyslet nad naší konzumní společností.

Velikonoční stezka

+

Příměstský tábor s AJ

+

Jarní swap

+

Příměstské tábory

Příměstský tábor Svět kolem nás a Dětské radosti plně obsazen. Děkujeme za Váš zájem.
+

Jarní prádzniny

Dětský karneval

+